سیستم مدیریت محتوا کیان

سیستم مدیریت محتوا کیان یک سیستم کاملا ایرانی بوده که بر پایه آخرین تکنولوژی ها و فریم وُرک های شرکت مایکروسافت بر اساس معماری چند لایه با امنیت بسیار بالا توسط گروه مهندسین و تیم نرم افزاری شرکت نواندیشان تولید و توسعه یافته است

پنل مدیریت نواندیشان با واسط کاربری قدرتمند و آسان، در تعامل با کاربر می باشد. زیرا اولین حسی که کاربر از وب سایت دریافت می کند از ظاهر آن است.ولی تنها این ظاهر نیست که واسط کاربری را شکل میدهد ، بلکه عوامل مهمتری وجود دارد.اینکه چگونه و چرا این ظاهر طراحی شده و چگونه از کاربران بازده و یا پاسخ می گیرد بخش بزرگ دیگری از واسط کاربری را تشکیل میدهد.

اطلاعات بیشتر

سیستم مدیریت محتوای کیان

ویژگی های سیستم مدیریت محتوا کیان

امکانات

ماژول متن از جمله ماژول هايي است كه اغلب مورد استفاده قرار مي گيرد و در برخي موارد پيش نيازي براي بكارگيري ساير امكانات و ماژول هاي نرم افزار مي باشد. در اين ماژول پس از تعيين عنوان، متن، گروه و اولويت در گروه و با تائيد اطلاعات وارد شده، يك ماژولار متن (يك نمونه از ماژول متن) ايجاد مي شود. همچنين در هنگام ايجاد يك ماژولار مي توان براي آن برچسب و مؤلفه هايي چون يادداشت را نيز تعيين نمود. از آنجا كه اين ماژول يكي از ماژول هاي قابل گروه بندي است، نمونه هاي ايجاد شده در آن را مي توان در گروه بندي هاي مختلف قرار داد. تنها در صورتي مي توان از ماژولار ايجاد شده استفاده نمود كه توسط Admin مورد تائيد قرار گرفته باشد.

قراردادن سوالات متداول در سايت، بگونه اي راهنماي كاربران و عاملي براي جذب آنها جهت بازديد از سايت و استفاده از مطالب موجود در آن مي باشد. چراكه كاربران مي توانند به پاسخ بسياري از سوالات خود در بخش سوالات متداول برسند. چنين امكاني به معناي داشتن سايتي پركاربردتر و با بازديدكنندگان بيشتر است.

سط ماژول پرسش و پاسخ، Admin پرسش هاي متداول بازديدكنندگان را همراه با پاسخ آنها در سايت قرار مي دهد. از آنجايي كه در ايجاد ماژول هاي نرم افزار به پويا بودن سايت و تعامل ميان كاربران و Admin نيز توجه ويژه اي شده است و همچنين جهت راحتي حال كاربران، مطرح نمودن پرسش جديد توسط كاربر و نمايش پرسش و پاسخ داده شده به آن توسط مدير، درون سايت، از امكانات ديگري است كه در اين ماژول تعبيه شده است. امكان ارسال پاسخ به ايميل ثبت شده در هنگام ارسال سوال، از ديگر قابليت هاي ماژول پرسش و پاسخ مي باشد.

اين ماژول به مدير امكان مي دهد تا براحتي و با توجه به نياز خود، پرسش ها و پاسخ هايي را ايجاد و آنها را مديريت نمايد. براي ايجاد يك پرسش و پاسخ، لازم است علاوه بر تعيين پرسش و پاسخ آن، يكي از گروه هاي از پيش تعيين شده نيز براي آن انتخاب و اولويت اين پرسش و پاسخ در گروه انتخابي جهت تعيين ترتيب قرار گيري در صفحه در هنگام نمايش نيز، براي آن تعيين شود. همچنین مدیر می تواند نحوه نمایش پرسش و پاسخ های ایجاد شده را بر روی سایت تعیین نماید.

توسط اين ماژول و به كارگيري امكانات قرار داده شده در آن، به راحتي و با سرعت بالا مي توان اخبار و اطلاعات خبري را در فرمت مناسب ايجاد، ويرايش و منتشر نمود.

اين ماژول از جمله ماژول هاي قابل گروه بندي است، به اين معني كه هر نمونه ايجاد شده از آن (ماژولار) را مي توان در يكي از گروه هاي از پيش تعيين شده قرار داد. به اين ترتيب مي توان اخبار با موضوعات مختلف را در دسته بندي هاي مجزا قرار داد و از يك گروه خاص از اخبار در بخش خاصي از سايت استفاده نمود.

در ماژول اخبار به راحتي و تنها با تعيين عنوان، متن، گروه، اولويت در گروه و تاريخ انتشار مي توان يك خبر ايجاد نمود. سيستم در قبال ثبت عناوين تكراري براي اخبار محدوديتي در نظر نمي گيرد.

مدیریت گالری های تصاویر ایجاد شده برای نمایش تصاویر، محصولات و... استفاده می شود و می توان دسته های مختلفی از تصاویر گالری تصاویر ایجاد کرد.

توسط این ماژول، مدیر سایت می تواند با قرار دادن آگهی ایجاد شده بر روی سایت، اطلاع رسانی خود را بدون محدودیت فضا و با صرف هزینه اندک به انجام رساند.

با استفاده از ماژول راي گيري مدیر سایت مي تواند، برای برخی از قسمت ها (مانند اخبار) امکان رای گیری فراهم کرده و از میزان رضایتمندی بازدیدکنندگان از محتویات سایت مطلع گردد. مدیر همچنین قادر است از طریق این ماژول نظرات کاربران را در مورد موضوع خاصی جمع آوری کند. مدیر سایت می تواند ماژولارهای رای گیری متفاوتی با گزینه هایی متنوع ایجاد نموده و آن را به صفحه خاصی و حتی ماژولار خاصی اختصاص دهد تا بازدید کنندگان راي خود را ثبت نمايند.

دانلود ایجاد شده می تواند شامل فایل، تصویر، شرح و حتی آدرس مستقیم باشد. همچنين مي توان آن را درون يكي از گروه هاي از پيش تعيين شده قرار داد.

با استفاده از ماژول منو ساز، مدیر سایت می تواند با توجه به نیاز خود و جهت راهبری بازدیدکنندگان، منو ایجاد نماید. هر کدام از منوها می توانند حاوی زیرمنو نیز باشند که دسته بندی مطالب و هدایت کاربران را به سمت مطالب مورد نظر راحت تر می کنند.

ماژول RSS، امكان نمايش عناوين آخرين اطلاعات منتشر شده ساير سايت ها درون سايت اصلي (RSS Reader) و همچنين امكان جمع آوري RSS بر روي هريك از ماژول ها و دراختيار قرار دادن آنها براي RSS Reader هاي سايت هاي ديگر (RSS Feed) را فراهم مي آورد.

توسط این ماژول، مدیر سایت می تواند متنی را برای نمایش در سایت نمایش دهد.

در هر سايتي فارغ از موضوع آن، لينك هايي به صفحات يا سايت هاي ديگر داده مي شود. با استفاده از ماژول پيوندها اين امكان به مدير سايت داده مي شود تا بتواند لينك هايي جهت ارجاع به صفحات ديگر (درون سايت يا خارج از آن) ايجاد نمايد. با قرار دادن لینک های ایجاد شده بر روی سایت، این امکان به بازدید کنندگان داده می شود که به صفحات ديگر دسترسی داشته باشند. همچنین از طریق این ماژول می توان به مديريت لينك هاي ايجاد شده پرداخت و با توجه به نياز، لينكي ايجاد نمود و آن را درون يكي از گروه بندي هاي از پيش تعيين شده قرار داد و يا لينك هاي ايجاد شده قبلی را ویرایش و یا حذف كرد و حتی نحوه نمایش لینک بر روی سایت را تعیین نمود. وجود لینک های مرتبط در سایت یکی از فاکتور های مهمی است که می تواند در بهبود بخشیدن رتبه گوگل وب سایت موثر باشد. توصیه می شود لینک هایی در صفحه قرار گيرند که از نظر موضوعی با محتویات صفحه همخوانی داشته باشند.

وب دایرکتوری Web Directory ابزاری است تحت وب که به معرفی مشاغل و وب سایتها می پردازد. با استفاده از نرم افزار/ابزار وب دایرکتوری میتوان سازمان ها شرکت ها موزه ها بیمارستان ها بازارها، صاحبان مشاغل و ... را بصورت دسته بندی شده در وب سایت نمایش داد.

ماژول پيام كوتاه اين امكان را به مدیران ميدهد كه از طريق كنترل پنل خود اقدام به دريافت و ارسال پيام كوتاه نموده و به راحتي بتوانند پيامك هاي خود را مديريت نمایند.

سرويس خبرنامه اين امکان را به مديران سايتها می دهد تا با دريافت آدرس ايميل بازديدکنندگان، اخبار و رويدادهای سايت خود را، از طريق سيستم خبرنامه برای کاربران خود ارسال کنند.

در صورتیکه نیاز باشد خبر، اطلاعیه و یا اعلان خاصی به اطلاع مدیران و یا مشتریان برسد، تابلو اعلانات می تواند این نیاز را جوابگو باشد. بر حسب نوع اعلان و اینکه اعلان باید به اطلاع مدیران سایت برسد و یا مشتریان، می توان اطلاعیه های مربوطه را ایجاد نمود و در کنترل پنل، اطلاع رسانی لازم را انجام داد.

استفاده از برچسب یکی از امکاناتیست که به شما اجازه می دهد میان ماژولارهایی که به نحوی از لحاظ موضوع، محتوی و... با یکدیگر در ارتباط هستند، ارتباط برقرار نمایید. در حال حاضر ماژول های متن، مقاله،اخبار و کتابخانه الکترونیک دارای این امکان هستند. به این ترتیب ماژولارهای این ماژولها می توانند با داشتن یک یا چند برچسب به کاربر این امکان را بدهند که به اطلاعات مورد نظر خود سریعتر دسترسی پیدا کنند و نیز استفاده از برچسب ها باعث توجه بیشتر موتورهای جستجو به سایت می شوند و همچنین استفاده از این امکان باعث ایجاد نوعی دسته بندی در میان ماژولارهای موجود در سایت می شود.

دروازه های پرداخت ابزاریست که از طریق آن می توان کاربر را به درگاه الکترونیک پرداخت متصل کرده و پرداخت آنلاین کاربر را میسر نمود. در صورتیکه شما روی سایت خود فروشگاه اینترنتی داشته باشید و یا به هر دلیل نیاز داشته باشید که اتصال کاربر را به دروازه های پرداخت آنلاین متصل نمایید، می توانید از این ابزار استفاده کنید. برای این منظور لازم است پس از نصب ماژول دروازه های پرداخت بر روی پورتال خود با مراجعه به بانکهایی که دروازه پرداخت آنها روی پورتال موجود است، آدرس صفحه ای که از طرف بانک در اختیار شما قرار میگیرد و سایر مشخصات مورد نیاز بانک از قبیل PIN یا شماره پایانه و ... را در قسمت های معین شده پورتال وارد نمایید.

بخش مدیریت فایل ها جهت مدیریت اسنادی است که قرار است از آنها در سایت خود استفاده کنیم. این اسناد می تواند یک عکس، متن و یا سایر فرمت ها بنابر نیاز سایت باشد. تمامی اسنادی که قرار است توسط مدیریت در سایت قرار داده شود از طریق این بخش در سایت آپلود می شوند. از بخش مدیریت فایلها جهت پوشه بندی، حذف یک پوشه خاص، قرار دادن اسناد داخل پوشه ها، حذف یک فایل و در نهایت دانلود یک فایل موجود در سایت، جهت ذخیره در کامپیوتر مدیر استفاده می شود.

این ویژگی به شما کمک می کند برای نام گذاری صفحات از نظر کاراکترهایی که بکار می برید محدودیتی نداشته باشید (واضح تر آنکه در صورت استفاده نکردن از SEO URL شما فقط مجاز به استفاده از حروف انگلیسی a تا z اعداد و کاراکتر - می باشید اما این ویژگی امکان آن را می دهد که علاوه بر اینها از باقی کاراکترهای خاص مجاز نیز استفاده نمایید.) همچنین شاخه بندی و جدا سازی آدرس صفحات با استفاده از "/" باعث بهینه تر شدن آنها خواهد شد. در آخر با این ویژگی، به راحتی می توانید از عنوان های فارسی استفاده و بدون پسوند، آدرس وب سایتتان را خاتمه دهید.

ابزاری برای ایجاد منو از تمام صفحات تایید شده و فعال در پورتال. برای داشتن منو در سایت علاوه بر ماژول منو ساز می توان از ابزار منو نیز استفاده نمود، تفاوت ابزار منو با ماژول منو ساز در این است که در ماژول منو ساز شما می توانید آیتم های منو را خودتان تعریف نموده و به هر سایت یا صفحه ای لینک دهید در صورتیکه ابزار منو یک منو از تمام صفحات ایجاد شده شما در پورتال که فعال و تایید شده باشند ایجاد می نماید، محل آیتم های این منو همان محل صفحات در نقشه است که هنگام ایجاد و یا ویرایش صفحات در قسمت "مشخصات صفحه/محل در نقشه" مشخص می شود. بوسیله این ابزار شما یک منو خواهید داشت که به محض ایجاد هر صفحه ای در سایت که گزینه قرار گیری در منوی آن هم فعال بوده باشد، به صورت خودکار در منو ظاهر می گردد.

ابزار جستجو یکی از ضروری ترین ابزارهای هر سایت است. با استفاده از ابزار جستجو کاربر می تواند محتوی مورد نظر خود را با استفاده از عناوین و عبارات جستجو کرده و به محتوی مورد نظر خود در سایت دسترسی یابد. ابزار جستجو با جستجوی تمام محتوی سایت بر اساس ورودی های کاربر هر گونه محتوایی که با متن جستجو شده به نوعی ارتباط و همخوانی دارد در اختیار وی قرار می دهد.

نقشه سایت روشی برای سازماندهی صفحات وب سایت، شناسایی آدرس های URL و داده های هر بخشی از وب سایت می باشد. با استفاده از ابزار نقشه سایت، میتوانید کلیه صفحات ایجاد شده خود را در قالب یک نمودار درختی مشاهده نمائید و لذا دسترسی به کلیه صفحات به راحتی صورت خواهد گرفت. در ساده‌ترین شکل، یک نقشه سایت، فایلی است که تمام آدرسها را برای یک وب سایت فهرست بندی کرده و به موتورهای جستجو کمک می کند تمامی صفحات وب سایت را کشف نماید، جستجوی سریعتر صفحات توسط موتورهای جستجو موجب بهینه سازی سایت شما می گردد. این ابزار، بخصوص برای وب سایت هایی با حجم اطلاعاتی بالا و تعداد صفحات زیاد، کارائی زیادی خواهد داشت. نقشه سایت به عنوان یک شاخص درون سایت شما محسوب شده و به کاربران و بازدیدکنندگان سایت امکان می دهد راحت تر به صفحات مطلوبشان دسترسی داشته باشند.